Het is het einde van je werkdag. Je hebt net je 478ste e-mail beantwoord en het enige waar je nu aan kunt denken, is die 'essentiële' video van een kat die piano speelt. How… wacht!!!! Voordat je jezelf verliest in de magie van muzikale katten, laten we het eens hebben over een concept dat je werkdag kan veranderen: de afsluitroutine! 😎
Waarom is een Afsluitroutine Zoiets als Superlijm voor je Hersenen?
Een goede afsluitroutine is eigenlijk net als het 'dessert' van je werkdag. Je hebt het hoofdgerecht al gehad (al je taken en verantwoordelijkheden), nu is het tijd voor die kers op de taart. En die kers zorgt voor mentale rust, verbeterde focus en een gevoel van voldoening dat zelfs een YouTube-compilatie van piano spelende katten niet kan evenaren.
De Verbluffende Psychologische Voordelen
Geestelijke vrede: Je hersenen houden van afronding. Het geeft ze een gevoel van voltooiing.
Toekomstgerichte Mindset: Door je dag bewust af te sluiten, programmeer je je brein om fris en gefocust aan de volgende dag te beginnen.
Afsluitroutine - Omdat slapen in je bureaustoel niet aanbevolen wordt
Bekijk je tada-lijst (lijst van alles wat je vandaag gedaan hebt): Voordat je je werkdag beëindigt, is een beetje zelfwaardering altijd goed.
De volgende dag overlopen: Check nog even je agenda zodat je weet waar je de volgende dag je klauwen in moet zetten.
Plan de volgende dag: Dit geeft je morgen een vliegende start.
Bureau Opruimen: Een lege bureauruimte = een leeg hoofd.
Journalen: Neem even de tijd om je gedachten op papier te zetten en/of schrijf op waarvoor je dankbaar bent.
Ritueel Uitvoeren: Dit is je symbolische ‘deur dichtdoen’. Misschien loop je een blokje om als een 'nep-commute', of zet je je laptop in een speciale 'nachtmodus' hoekje. Mijn ritueel is mijn dagplanning ‘opfrommelen’ (is dat Nederlands?) en naar de vuilbak mikken (en blijven herhalen tot het gelukt is 😜).
Dus, doe je superheldencape uit, trek je pantoffels aan, en schakel over naar de 'ik-heb-vandaag-knallend-gewerkt-en-nu-tijd-voor-me-time'-modus.
Wist je trouwens dat katten geen afsluitroutine hebben? Ze slapen gewoon 16 uur per dag. Maar jij en ik, wij zijn ambitieuzer, toch? 😉